Zde naleznete informace o tom, jak se správně změřit, jak udržovat podprsenku v pořádku při praní a další podobné informace k tomu, abyste se svým prádlem byla spokojená co nejdéle.

Měření

Měříme se v zásadně dobře padnoucí podprsence, pokud takovou nemáme, měříme se bez ní. K určení správné velikosti potřebujeme dvě míry. Míra přes prsa se měří na jejich vrcholcích přes bradavky a vždy při nádechu. Obvod pod prsy se měří zásadně při výdechu. Poté si v naší tabulce britského číslování zvolte svou velikost.

VELIKOSTNÍ TABULKA ČÍSLOVÁNÍ

Jak si obléknout podprsenku

Podprsenka by se měla oblékat předem a neměla by se zapínat na břiše a přetočením zapínání na záda. Podprsenka se takto ničí a je možné, že vám časem vylezou kostice nebo se vytáhne obvod. Podprsenka se zapíná na nejvolnější háček, proto, abyste až se obvod trochu vytáhne, měla kam dále utahovat. Je nutné, abyste prsa měla usazena v košíčcích a toho docílíme tak, že pravou rukou si prso vytáhneme do košíčku a usadíme a to samé na druhé straně. Proto, abychom zjistili zda podprsenka správně sedí je nutné si ji vyzkoušet v předklonu, zkusit si tzv. zavázat tkaničku apod. Pokud pracujete celý den v kanceláři je dobré si v podprsence sednout a chvíli v ní v této pozici vydržet neboť při sezení se rozšiřují žebra a je možné, že by podprsenka nepřiměřeně škrtila. Správně si na sobě prohlédnete podprsenku tak, že se postavíte vzpřímeně do zrcadla. Pokud máte hodně nesouměrná prsa, tak tam, kde je prso větší se ramínko povoluje, kde je menší naopak utahuje, tak se vyřeší nesouměrnost.

Poučení: jak se starat o prádlo

Pokud máte podprsenku ozdobenou kamínky či jinými ozdobami, doporučujeme ji vždy prát v ruce. Pokud je podprsenka drahá, nebo vaše velmi oblíbená, doporučujeme totéž, nic tím totiž nezkazíte. Nejlépe uděláte, když ji necháte namočenou v lavoru řekněme 10- 15 minut s jelením mýdlem popřípadě jemným šamponem. Můžete také použít prášek ale jen ten na jemné prádlo, nikoli např. Ariel. Při vyztužené podprsence je důležité nepromačkávat koše! Jen z nich jemně vymačkat vodu a nechat odkapat. Nikdy se nepoužívá aviváž! Došlo by ke změně barvy vláken i materiálu. Prádlo můžeme také dát do pračky, kde pustíme program na 30 stupňů a podprsenky pereme v pracím sáčku, který nepouští.